EN

Gjithmonë aty për ju

Screening & larje

shtëpi / PRODUKT / Screening & larje

  • /img / xsd_series_sand_washer-10.jpg

XSD rërë seri rondele

XSD Sand rondele është i njohur zakonisht si wheel-kovë rondele lloj rërë. Ajo ka tre funksione për larje, dewatering dhe notimit.

madhësia input: 

0-10mm
kapacitet:  0-100TPH
përpunimit material: granit, mermer, basalt, gur gëlqeror, kuarc, guralec, ore bakër, mineral hekuri dhe kështu me radhë
Përshkrim

XSD seri rërë makinë larëse është zhvilluar duke përdorur teknologji të brendshme dhe të jashtme kombinuar me situatën aktuale të industrisë së rërës dhe zhavorrit. Ajo është e pajisur me pajisje e larëse rërë rrota të tipit të përdorur nga rërë duke e bërë makinë, i cili ka tre funksionet e pastrimit, dehidratim dhe klasifikimi. Ajo është përdorur gjerësisht në larje, nota dhe papastërtia heqjen e gjobë-trashë dhe të trashë materiale në metalurgji, Materiale ndërtimi, hidrocentralet dhe industri të tjera. Ai është i përshtatshëm për të rërës për ndërtimin dhe zhavorrit për ndërtimin e rrugëve.

parimi i punës

Kur një seri XSD Sand rondele është duke punuar, nxitur nga motori, shtytës fillon të rrotullohen ngadalë nën veprimin e koordinuar të rrip trekëndësh, reducer dhe veshje. Sands dhe zhavorre të hyjë në lug larë së bashku me lug e ushqimit ku ata, nën veprimin e shtytës, rrokulliset mbi dhe bluaj njëri-tjetrin për të hequr papastërtitë në sipërfaqe dhe për të shkatërruar shtresën e avujt e ujit që mbulon plazh për të lehtësuar dehidratim. Në të njëjtën kohë, shtoni ujë për të formuar një rrjedhë të fortë të ujit për pije larg papastërtitë dhe çështjet e huaja. Sands pastër dhe zhavorre merren larg nga blades e shtytës dhe pastaj derdhur në shkarkimit lug nga shtytës rradhës. Ky është i gjithë procesi i larjes rërë.

Advantage produkt

1. strukturë e thjeshtë, shkalla e ulët dështim, Kapaciteti i madh dhe pastërti të lartë

2. kosto më të ulët e investimeve

3.Nuk ka asnjë pjesë të tjera të veshur me përjashtim të tehut shtytës dhe kushineta.

4. Ajo ka jetë të gjatë shërbimi dhe është e lehtë për të ruajtur.

Parametrat teknike

model

Helix diametër (mm)

Gjatësia e vaskë (mm)

Shpejtësia e spirale (r / h)

kapacitet (t / h)

madhësia e zgjedhur (mm)

Konsumit të ujit (t / h)

fuqia motorike (kw)

peshë (t)

dimensionet e përgjithshme (mm)

XSD2610

2600

3220

0.8

50

≤10

4-4.5

5.5

2.7

3220×2125×2670

XSD3016

3000

3810

0.8

80

≤10

10-20

15

3.3

3800×2686×3085

kërkesa elektrike

380V-420V, AC(50/60Hz) ose sipas standardit lokal

Shkallë temperature

-50℃ 70 ℃

Sistemi i kontrollit elektrike

ABB & Schneider, PLC

helikë

poliuretani & rrjetë hekuri

Vibratility

Pak

Metoda Pastrimi

spirale & rrotullim

Na kontaktoni
prapa
më i lartë
afër