EN

Gjithmonë aty për ju

dërrmues Pajisje

shtëpi / PRODUKT / dërrmues Pajisje

  • /img / symons_cone_crusher_spring_cone_crusher.png

Symons kon polic (sustë kon)

polic kon Symons është quajtur edhe pranverë kon polic, ajo është polic kon gjenerata e parë në Kinë. Performanca e punës janë shumë të qëndrueshme.

Size input: 0-300mm
  kapacitet:  45-350TPH
  material: granit, diabaz, basalt, guralec, gur gëlqeror, dolomit, ores metalike dhe ores jo-metalike, etj. 

Përshkrim

Symons kon polic (sustë kon) mund të shtypur materiale të mesme ngurtësinë e mësipërme. Dhe ajo është përdorur gjerësisht në metalurgji, ndërtesë, hidrocentralet, transport, industria kimike, etj. Kur përdoret me polic nofulla, ajo mund të përdoret si e mesme, dërrmues terciar apo kuaternar. Në përgjithësi, lloji standardi i polic kon Symons është aplikuar për dërrmuese të mesëm. Lloji i mesëm është aplikuar për dërrmuese gjobë. type Kreu shkurtër është aplikuar për dërrmuese trashë gjobë. Si hedh teknikë çeliku është miratuar, makinë ka ngurtësi të mirë dhe forca të mëdha të lartë.

parimi i punës

Një polic kon prishet shkëmb nga squeezing shkëmbin në mes të një gisht eccentrically gyrating, që është e mbuluar nga një mantel konsumimit-rezistente, dhe bashkëngjitur plesht konkave, mbuluar nga një konkave mangan ose nje astar tas. Si shkëmb hyn në krye të kon polic, ajo bëhet bllokur dhe shtrydhur në mes të mantelit dhe astar tas apo konkave. copa të mëdha të mineralit janë thyer një herë, dhe pastaj bien në një pozitë më të ulët (sepse ata janë tani më të vogla) ku ata janë të thyer përsëri. Ky proces vazhdon derisa pjesët janë të vogla të mjaftueshme për të bjerë nëpërmjet hapjes ngushtë në fund të polic.

Advantage produkt

1. Raporti i madh i dërrmues, efikasitet të lartë dërrmues, produktivitet të lartë dhe madhësia e prodhimit unike

2. strukturë e thjeshtë, operacion të qëndrueshme, rregullimi i përshtatshëm, më pak ndalur kohën, kosto më të ulët running

3. Jeta e shërbimit është e gjatë për shkak të arsyeshme të papërpunuara materiale përzgjedhjen dhe strukturën projektim.

4. Yndyrë ose ujë nënshkrimin adoptuar, izolimi pluhur guri dhe vaj, duke bërë punë të besueshme

5. Spring mbi-ngarkesës mbrojtje siguruar makinë nuk dëmtohet nga metali që kalon përmes polic

Parametrat teknike

model

Recommended Madhësia max.feed (mm)

Madhësia e hapjes Shkarkimi 
(mm )

Mainshaft ritëm
  (herë / min)

kapacitet
(t / h)

fuqia motorike
(kw)

peshë
(t)

Vetme grup presion sustë
(t)

PYB900

115

15-10

333

50-90

55

10.8

70

PYZ900

60

5-20

333

20-65

55

10.8

70

PYD900

40

3-13

333

15-50

55

10.9

70

PYB1200

145

20-50

300

110-168

110

24.7

150

PYZ1200

100

8-25

300

42-135

110

25

150

PYD1200

50

3-15

300

18-105

110

25.3

150

PYB1750

215

25-60

245

280-430

155

50.3

250

PYZ1750

185

10-30

245

115-320

155

50.3

250

PYD1750

85

5-15

245

75-230

155

50.2

250

PYB2200

300

30-60

220

590-1000

280

80

250

PYZ2200

230

10-30

220

200-580

280

81.6

250

PYD2200

100

5-15

220

120-340

280

81.4

250

Na kontaktoni
prapa
më i lartë
afër