EN

Gjithmonë aty për ju

Screening & larje

shtëpi / PRODUKT / Screening & larje

  • /img / sand_washing_machine.png
  • /upfile / 2018/11/20 / 20181120134817_237.png

Lloji vidë Sand rondele

LSX rërë seri rondele është lloji vidë rondele ynë rërë, ajo mund të lajë, klasifikojnë dhe de-lotim plazh ndryshme.

madhësia input: 

0-10mm
kapacitet:  0-350TPH
përpunimit material: granit, mermer, basalt, gur gëlqeror, kuarc, guralec, ore bakër, mineral hekuri dhe kështu me radhë
Përshkrim

Seri LSX vidhos tip Sand Washing makinë është një makinë efikas ashtu siç është shoqëruar me teknologji të re e cila mundëson pastrim të avancuar të dyja rërë dhe skorje materialeve. makineri rërë larje është përdorur gjerësisht për materialet e pastrimit në industrinë e mëposhtme: gurore, minerale, Materiale ndërtimi, transport, industria kimike, konservimin e ujit, hidrocentralet, Stacionet përzierje e çimentos dhe kështu me radhë.

parimi i punës

Lavatriçja sand është rregulluar me një pjerrësi prej 15o, dhe pjesa e poshtme e tank është e rrethuar nga një trap tre-side për të formuar një tank sedimentimi. Kreu spirale nuk është futur në tank sedimentation, dhe spirale është ndërruar vazhdimisht nga motorike nëpërmjet reducer, dhe uji është ushqyer nga pjatë perforuar në pjesën e poshtme rezervuarin sedimentimit. Rrjedha e pastër të ujit nga pjatë shpuar formon një rrjedhjen e ujit ngjitje, dhe çështja e huaj që ka një gravitet specifik të vogël është sjellë në pjesën e jashtme të sipërfaqes së ujit të fryhen trap, dhe pastrimi është përfunduar. Grimcat më të mëdha të fundoset në fund të brazdë, dhe pjatë fund është vendosur në fund të brazdë në mënyrë që guri rërë është shtyrë lart nga teh spirale. Që nga gjatësia e ujit tank kalon vijën e poshtme horizontale dhe ka një gjatësi të duhur, në procesin lart shtyn, uji tepërt i rërës dhe zhavorrit është hequr, dhe uji është hequr. Uji rrjedh në tank sedimentation nga ana tjetër e poshtme tank.

Advantage produkt

1. Kapaciteti i madh, konsumit të ulët të energjisë

2. humbje të vogël material pas larjes, larje të lartë dhe efikasitet zgjedhjen

3. strukturë të arsyeshme, operacion të qëndrueshme

4. shkalla e ulët dështim, lehtë për riparimin

5. Ruajtja e burimeve të ujit, pa ndotje

6. jetë të gjatë shërbimi dhe ka nevojë për riparim për kohë të gjatë

Parametrat teknike

model

Dia vidë.(mm)

Gjatësia legen(mm)

madhësia Max.feed
(mm)

kapacitet   (t / h)

fuqia motorike
 (kw)

comsumption të ujit(t / h)

peshë
(t)

LS915

915

7585

10

60-100

11

60-80

6.27

2LS915

915

7585

10

120-200

2*11

120-160

11.11

LS1115

1115

9782

10

100-175

18.5

100-150

10.7

2LS1115

1115

9782

10

200-350

2*18.5

200-300

17.94


Na kontaktoni
prapa
më i lartë
afër