EN

Gjithmonë aty për ju

Grinding Equipment

shtëpi / PRODUKT / Grinding Equipment

  • /img / raymond_mill.png

mulli Raymond

Raymond Mill është iniciator i lavjerrësit bluarje Mill, ajo është më e mulli popullarizuar rëndë për prodhimin e powder.It thatë është përdorur gjerësisht për të bluaj ndonjë minerale jo-metalike me MSH \ 's ngurtësinë poshtë 7 dhe lagështi poshtë 6%.

Max ushqyerit madhësi:

15-40mm

kapacitet:

0.3-20t / h

përsosuri:

 0.18-0.038mm

i përshtatshëm material:

 slimestone, calcite, karbon, talk, dolomit, dioksid titaniumi, kuarc, boksit, mermer, feldspat, fluorit, gips, Barite, ilmenite, Phosphorite, argjila, grafit, kaolinë, diabaz, gangue, wollastonite, lime të shpejtë, silic karabit, bentonite, mangan

Përshkrim

Raymond mulli origjinën nga vëllezërit Raymond rreth 1880. mulli Raymond u prezantua në Kinë rreth 1950. Në kushtet e mulli rul lavjerrësit tradicionale, mulli R-seri rëndë është përmirësuar në shumë aspekte. Të gjitha parametrat teknike të marrë rolin udhëheqës në industrinë e Kinë mulli. R-seri bluarje vargjet mulli nga 2R te 6R, duke përfshirë 2R2713, 3R3220, 4R3216, 4R3218, 4R3220, 5R4121, 5R4125, 6R5127.

parimi i punës

Lënda e parë është thyer në radhë të parë nga polic nofulla në madhësinë e nevojshme grimcave, të cilat janë kryer nga kovë ashensor deri në plesht magazinimit. Dridhje ushqyes pastaj përcjell materialet grimcuar në një normë fikse në dhomën e rëndë të njësisë kryesore për hi e pluhur.
 
Tre rollers varur mbi merimangë-krah të vrapojnë rreth bosht. Me forcës centrifugale, katër rollers rrotulluese do të shkojë rreth unazë fort. Lëndëve të para janë vënë në mes të rollers dhe unaza nga teh për të bërë të lëndëve të para në pluhur. Materialet grinded janë në lulëzim deri në klasifikues, përmes së cilës pluhur është e ndarë nga airflow.
 
grimcat e trashë bien përsëri poshtë në mulli për regrinding.
 
Grimcat e nevojshme do të shkojë në kolektorin ku produktet do të hiqen nëpërmjet hapjes shkarkimit. Ajri pastruar rrjedh në ventilator ajrit përmes tub mësipërm kolektorit të madh ciklon. gripit Air është lloji rrethore. lumë e ajrit në të gjitha tubacioneve është presion negativ përveç se në ventilator ajrit dhe kërcëllimë dhomës, e cila përmirësuar gjendjen e punës në punëtori.
 
volum erës në ajër të rritet gripit si lagështisë ne ndryshimet e materialit në avujt rrjedh në nga bashkime fllanxhë dhe hapjen e ushqimit. vëllimit të ajrit shtuar është transportuar përmes ventilator ajrit dhe pas erës tub, për të kolektorit të thjeshtë. Pluhur fund hyn kolektor me rryme ajrit dhe shkarkohet nga valvula shkarkimit.

Advantage produkt

1. Mulli bluarje është në strukturën stereo-kimike, konsumojnë hapësirë ​​të vogël kat. Pajisja ka të fortë sistematik për shkak se ajo mund të organizojë një sistem të pavarur dhe të plotë të prodhimit të lëndëve të para shtypjes, transportimin, rëndë për mbledhjen e prodhimit, ruajtjen dhe paketim.
 
2. Driving sistem (ingranimit të dyfishtë, grup ingranazhesh vetme dhe reducer) dhe sistemi Klasifiko (klasifikues dhe Analyzer) mund të konfigurohet sipas materialit ose të klientit kërkesë, për të siguruar gjendjen më të mirë operacion.
 
3. Në varësi të materialit për të konfiguruar tub dhe ventilator sistemin, për të reduktuar rezistencë të erës dhe konsumuarit tub, duke siguruar kapacitet të lartë.
 
4. Aplikuar me cilësi të lartë trash çeliku të prodhuar pjesë të rëndësishme, performancë të lartë veshin-rezistente materiale aplikuar për të prodhuar pjesët veshin-rezistente. Pajisja ka të lartë pronën veshin-rezistonin dhe funksionimin e besueshme.
 
5. Centralizuar të sistemit elektrik të kontrolluara realizuar funksionimin pa pilot dhe mirëmbajtjen e lehtë.
 
6. Pulse sistemi i shkarkimit mund të aplikohet për t'u marrë me të mbetet e ajrit. Filtrim efikasitetit mund të arrijnë 99.9%.

Parametrat teknike

model 

rul

sasi

unazë

diametër

(mm)

Max

ushqim madhësi

(mm)

përsosuri

(mm)

kapacitet

(t / h)

Total

pushtet

(kw)

peshë

(t)

i përgjithshëm

dimension

(mm)

2R2713

2

780

≤15

0.18-0.038

0.3-0.3

46

5.5

5490x3875x5530

3R3220

3

970

≤25

0.18-0.038

1-5.5

85/92

14

7676x4931x8345

4R3216

3-4

970

≤25

0.18-0.038

1-5.5

85/92

14.2

7676x4931x8345

4R3218 / 4R3220

3-4

970

≤25

0.18-0.038

1-5.5

85/92

14.5

7676*4931*8345

5R4121 / 5R4123

3-5

1270

≤30

0.18-0.038

2-10

165/180

28

11025x7300x11095

6R5127

6

1720

≤40

0.18-0.038

5-20

264/314

28.5

11025x7300x11095

shënim:The kapacitet të dhëna është për gur gëlqeror.

Na kontaktoni
prapa
më i lartë
afër