EN

Gjithmonë aty për ju

dërrmues Pajisje

shtëpi / PRODUKT / dërrmues Pajisje

  • /img / pe_series_primary_jaw_crusher-92.png

seri PE polic nofulla primar

Si një polic klasik primar me shfaqje të qëndrueshme,PE polic nofulla seri është përdorur zakonisht si polic primar në linjat e prodhimit gurore, mineral ore shtypur bimët dhe pluhur të bërë bimët.

Size input: 0-1020mm
kapacitet: 0.6-1000TPH
material: granit, mermer, basalt, gur gëlqeror, kuarc, guralec, ore bakër, mineral hekuri
Përshkrim

 PE Jaw Crusher është përdorur gjerësisht për dërrmuese të gjitha llojet e mineraleve dhe gurë në copa të vogla në miniera, metalurgji, material për ndërtim, autostradë, hekurudhor, ruajtja e ujit dhe industritë kimike, etj.

parimi i punës

Një polic nofulla përdor forcë compressive për thyerjen e grimcës. Ky presion mekanik është arritur nga dy nofullat e polic nga të cilët njëri është i fiksuar ndërsa reciprocates tjera. Një nofull crusher përbëhet nga një grup i nofullat vertikale, një nofulla është mbajtur stacionare dhe është quajtur një nofull të caktuar, ndërsa nofulla tjetri quhet një nofulla luajtshme, lëviz mbrapa dhe me radhë në lidhje me atë, nga një cam ose Pitman mekanizmi, duke vepruar si një levë klasës II ose një Arrëthyesi, për të shtypur gur të madh në copa të vogla.

Advantage produkt

1.Trashëgimia e klasike shekullore

2.Raporti i madh i dërrmues, produktivitet të lartë

3.varg i madh rregullimi i madhësisë së hapjes shkarkimit

4.strukturë e thjeshtë, besueshmërisë së lartë, mirëmbajtjen e përshtatshëm

5.running qëndrueshme me zhurmë të vogël

Parametrat teknike

model

Madhësia Feed hapja(mm)

madhësia Max.feed(mm)

Madhësia e hapjes Shkarkimi (mm)

kapacitet(t / h)

Rotacioni i çuditshëm bosht(r / min)

fuqia motorike(kw)

peshë(t)

PE-150×250

150×250

125

10-40

0.6-3

300

5.5

1

PE-250×400

250×400

210

20-60

3-13

300

15

2.8

PE-400×600

400×600

340

40-100

16-55

275

30

6.5

PE-500×750

500×750

425

50-100

32-80

275

55

10.3

PE-600×900

600×900

500

65-160

50-120

250

55-75

15.5

PE-750×1060

750×1060

630

80-140

100-180

250

110

28

PE-800×1060

800×1060

640

100-200

136-230

250

110

29

PE-870×1060

870×1060

660

200-260

190-336

250

110

30.5

PE-900×1200

900×1200

750

120-240

180-280

200

132

46.5

PE-1000×1200

1000×1200

850

220-340

320-350

200

132

47

PE-1200×1500

1200×1500

1000

150-300

300-500

180

200

79

PE-1500×1800

1500×1800

1200

220-350

450-1000

180

355

122

PEX-150×750

150×750

120

18-48

5-16

320

15

3.5

PEX-250×750

250×750

210

25-60

8-22

330

22

4.9

PEX-250×1000

250×1000

210

25-60

16-52

330

30-37

6.5

PEX-250×1200

250×1200

210

25-60

20-60

330

37

7.7

PEX-300×1300

300×1300

250

20-90

16-104

300

55

11

PEX-350×1200

350×1200

300

70-140

20-120

300

75

11.43

shënim:

1.Pesha specifike pjesa më e madhe është llogaritur nga 1.6t / m³.

2.fotot e produktit dhe parametrat rreth modeleve, të dhëna, shfaqje dhe specifikimet në këtë website janë për referencë vetëm. Nuk është një shans që PYM mund të bëjë ndryshime në informacionin e sipërpërmendur. Për mesazhe të veçanta, ju lutem referojuni objektet reale dhe user manuals. Pa udhëzime të veçanta, PYM e mban të drejtën për të shpjeguar të gjitha të dhënat e përfshira në këtë faqe.

Na kontaktoni
prapa
më i lartë
afër