EN

Gjithmonë aty për ju

Grinding Equipment

shtëpi / PRODUKT / Grinding Equipment

  • /img / hgm_micro_powder_grinding_mill-72.jpg

HGM pluhur mikro mulli bluarje

seri HGM mikro pluhur mulli bluarje është lloj i ri pajisjeve të minierave për të bërë pluhur mikro, pluhur fine,e cila është aplikuar gjerësisht në industrinë e metalurgjisë, minierash, kimi, çimento, ndërtim, materialeve zjarrduruese, qeramikë.

Size input: 

<15mm
Kapaciteti: 0.5-30t / h
madhësia e prodhimit: 150-2500 rrjetë (100-5µm)
material: calcite, shkumës, gur gëlqeror, dolomit, kaolinë, gips, dhe talk etj, plotësisht më shumë se 100 llojet e materialeve.
Përshkrim

HGM pluhur mikro mulli bluarje është pajisje ideal për në prodhimin e gjobë dhe pluhur hollë e jo-të ndezshme, jo-eksplozive dhe materialeve të brishtë me Moh \ 's ngurtësinë nën gjashtë, si calcite, shkumës, gur gëlqeror, dolomit, kaolinë, bentonite, talk, mikë, magnezit, illite, pyrophyllite dhe vermiculite, etj mbi 100 lloje të materialeve.

parimi i punës

    Kur mulli bluarje është në punë, duke mbajtur kryesor dhe çdo dial janë të shtyrë nga elektromotorëve e pajisjeve kryesore nëpërmjet reducer, dhe të gjithë rollers të rëndë kanë përsëritet në kanalet unazorë lëvizëse nga shkallën përmes pistonin. Materialet janë të shtyrë në buzë të pjatë kthehet nga forca centrifugale dhe të bien poshtë në dhomat e rëndë ku materialet janë ngritur në mënyrë të përsëritur, grimcuar dhe bluara nga rul. Atëherë materialet bien në shtresa të shumëfishta dhe të grimcuar dhe terren në mënyrë të vazhdueshme për të pluhur mikro.

 

Advantage produkt

1. bluarje mulli i seri HGM  është e lartë efikas (dy herë më shumë si mulli jet, përzierjen mulli dhe mulli topin)

 

2. Pjesët e këmbimit të rëndë mullinj mund të shërbejë kohë shumë më të gjatë (2-3 herë më shumë se ajo e mulli ndikim apo mulli turbo.

 

3. Siguria e lartë dhe besueshmërinë e mulli ultrafine (asnjë kushineta dhe vida në zgavrën rëndë kodrina, kështu që nuk ka probleme të shkaktuara nga veshin e vinçave ose vida)

 

4. Mills HGM bluarje karakterizohen nga pastërti të lartë (madhësia e fundit: 325-3000 rrjetë, D97<5 mikron)

 

5. I kujdesshem ndaj mjedisit

Parametrat teknike

 

model

HGM80

HGM90

HGM100

HGM125

HGM1680

unazë Diametri(mm)

800

900

1000

1250

1680

Numri Ring (PCS)

3

3-4

4

4

4

Numri rul(PCS)

18-21

24-29

28-36

30-44

30-40

Main Shaft Speed (r. p. min)

230-240

200-220

180-200

135-155

120-130

Size input (mm)

≤10

≤10

≤15

≤15

≤20

Finished Size (um / rrjetë)

74-5
(200-2500)

74-5
(200-2500)

74-5
(200-2500)

100-6
(150-2000)

100-9
(150-1500)

kapacitet (t / h)

0.4-4.5

0.6-6.5

1-9

2-16

3.8-30

Dalje Size L * W * H (m)

13.9*4*6.2

14.7*4.8*7.2

18*4.6*8.6

14*9*10.25

26.3*7.5*11.9

 

 

 

Na kontaktoni
prapa
më i lartë
afër